AnasayfaHaber

Bildiriye imza atan emekli amirallerin lojman ve koruma hakları iptal edildi iddiası

Bildiriye imza atan emekli amirallerin lojman ve koruma hakları iptal edildi iddiası

"Montrö bildirisini" imzalayan 103 emekli amiralden 10'u bugün (5 Nisan) sabah saatlerinde göz

DİSK yönetiminden 1 Mayıs öncesi ‘talihsiz’ fotoğraf
Pandeminin başından beri en az 203 kurye yaşamını yitirdi: “İşsiz kalan kuryeliğe başladı, iş güvencesi ve tehlikeli meslekler grubuna alınmak istiyoruz”
Kapısına “Alevi defol Kürt” yazılan HDP’li karakolda tehdit edildi: “Hakkında, halkı kin ve nefrete teşvik etmekten işlem yaparız”

“Montrö bildirisini” imzalayan 103 emekli amiralden 10’u bugün (5 Nisan) sabah saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltı işlemlerinin ardından 103 emekli amiralin lojman ve koruma haklarının da  iptal edildiği iddia edildi. HaberTürk’ün güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, 103 amiralin yayınladığı bildiriyi imzalayan emekli amirallerin lojman ve koruma hakları iptal edildi

Bildiriye imza atan emekli amirallerin lojman ve koruma hakları iptal edildi iddiası

“Montrö bildirisini” imzalayan 103 emekli amiralden 10’u bugün (5 Nisan) sabah saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltı işlemlerinin ardından 103 emekli amiralin lojman ve koruma haklarının da  iptal edildiği iddia edildi. HaberTürk’ün güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, 103 amiralin yayınladığı bildiriyi imzalayan emekli amirallerin lojman ve koruma hakları iptal edildi.

“İdari olarak lojmanları geri alabilirler, ancak bize ulaşan böyle bir bilgi yok”

Bir grup avukatla birlikte amirallerin avukatlığını üstlenen Avukat Celal Ülgen, söz konusu iddiayla ilgili olarak, “İdari olarak lojmanları geri alabilirler. Bu hukuken mümkün ama bize ulaşan böyle bir bilgi yok” dedi.

Gözaltına alınan emekli amirallerin ev aramaları ve dijital materyallerinin incelemesinin devam ederken soruşturma kapsamında emekli amirallerin yurt içi ve yurt dışındaki bağlantılarının araştırıldığı belirtilen Sabah gazetesi haberinde de soruşturmada, bildiriyi hazırlayan şüphelilerin görevde olan muvazzaf subaylarla irtibatı olup olmadığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı dışında diğer komutanlıklarla da irtibat kurulup kurulmadığı, başka kişilere imza için baskı yapılıp yapılmadığının araştırıldığı kaydedildi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0