AnasayfaHaber

Balat Parkı’na itfaiye istasyonu projesini tepkiler sonucu durduran İBB şimdi de parkın ortasından yol geçiriyor

Balat Parkı’na itfaiye istasyonu projesini tepkiler sonucu durduran İBB şimdi de parkın ortasından yol geçiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri Balat Parkı'nın içerisinde üç gündür yol için inşaat ç

Erdoğan Kuzey Kıbrıs’ta müjdesini açıkladı: “Külliye, parlamento binası ve millet bahçesi inşa edilecek”
1 Mayıs’ta Taksim’e yürüyen üniversitelilere Vatan Emniyet’te işkence: “Polisler öldürmek istercesine üzerimize saldırdı”
Şenyaşar: Savcı 23 kişiyi tespit etti, neyi bekliyorsunuz?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri Balat Parkı’nın içerisinde üç gündür yol için inşaat çalışması yapıyor. Eminönü-Alibeyköy tramvay hattından sonra çok az yeşil alan kalan bölgede şimdi de yeni bir inşaat çalışmasının başlamasına yurttaşlar tepkili

Balat Parkı’na itfaiye istasyonu projesini tepkiler sonucu durduran İBB şimdi de parkın ortasından yol geçiriyor

Eminönü Alibeyköy tramvay hattından sonra çok az yeşil alan kalan Balat sahilinde bölge halkının tepkisine rağmen yeşil alan içindeki inşaat çalışmaları sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, Balat Parkı içerisinde üç gündür yol çalışması yürütüyor. Aynı park içerisinde mayıs ayında itfaiye istasyonu inşaatı başlamış ancak tepkiler üzerine bu inşaat durdurulmuştu.

Balat Parkı’nın ortasında başlayan yol çalışmasını sormak için aradığımız 153 Beyaz Masa hattı Emekciler.net ’un sorularını yanıtsız bıraktı. Beyaz Masa hattı tarafından sürekli farklı hatlara yönlendirildik. Ancak parkın ortasında başlayan çalışmanın nedeni ile ilgili bir netice alamadık. En son ulaştığımız İBB Park Bahçeler Müdürlüğü biriminden de “yetkili burada değil” yanıtı aldık.

WhatsApp Image 2021 07 13 at 12.36.12

Parkın ortasından geçen yol çalışması 

Aylardır inşaat alanı

Daha önce de “tam kapanma” uygulamasının olduğu mayıs ayının ilk günlerinde İBB’nin inşaat alanına çevirdiği Balat Parkı’na itfaiye istasyonu projesi yurttaşların tepkileri sonucunda durdurulmuştu. Tur-i Sina Kilisesi’nin yanında başlayan inşaat çalışmasının ne ile ilgili olduğunu belirten bilgi panolarının da bulunmadığı şantiye alanı ile ilgili sorular İBB Beyaz Masa tarafından yanıtsız bırakılmıştı.

İBB, BALAT’TA PARKIN ORTASINDA İNŞAATA BAŞLADI, 153 SORULARI YANITSIZ BIRAKTI

Yurttaşların tepkileri sonucunda durdurulan itfaiye istasyonu projesinin başka bir alana taşınacağı duyurulmuştu. Ancak aylardır parkın içerisindeki çalışmanın kalıntıları temizlenmedi. Konuyla ilgili İBB’ye ulaşan yurttaşlar da, “Sürekli ‘eski haline çevireceğiz. Alandaki inşaat malzemelerini kaldıracağız’, diyorlar ama burası aylardır inşaat alanı gibi” diyerek tepkilerini dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 07 13 at 12.37.54

İtfaiye istasyonu projesinin kalıntıları

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0