AnasayfaHaber

Ayda 88 bin TL maaş alan Erdoğan’dan emekliye 100 TL’lik ikramiye “müjdesi”

Tayyip Erdoğan, bin lira olan emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 lira olacağını açıkladı. E

İşçileri taşıyan midibüsler çarpıştı: Çok sayıda yaralı var
Emine ve Ferit Şenyaşar gözaltına alındı: “Bizi değil, katilleri gözaltına alın”
Böyle olur AKP’nin aşı politikası: “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız”

Tayyip Erdoğan, bin lira olan emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 lira olacağını açıkladı. Ekonomi yazarı Uğur Gürses, ikramiyelerin enflasyon ile aynı oranda zamlansa bugün bin 465 TL olması gerektiğini belirtti

Ayda 88 bin TL maaş alan Erdoğan’dan emekliye 100 TL’lik ikramiye “müjdesi”

AKP MKYK toplantısı sonrasında gazetecilerin yönelttiği “Emeklilere bayram ikramiyesinin bin 500 lira gibi bir rakam konuşuluyor” sorusuna cevap veren Erdoğan, “Öyle bir şey yok. Ben ne dedim? Bin + enflasyon. Büyük ihtimalle enflasyon 85 gibi oluyor, bunu inşallah 100’e tamamlayacak, inşallah bin 100 olarak yapacağız. Bunu da Meclis’e değil, bir kararname ile göndereceğiz. Vakit kaybetmeden süratle bayrama yetiştireceğiz” açıklamasında bulundu.

CHP Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi vekillerin, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un görüşmeleri esnasında emeklilere yapılan bayram ödemesi tutarının bin liradan, bin 500 liraya çıkarılması ve bayram ikramiyesi miktarının her yıl gerçekleşen enflasyon oranında artırılması için önerge vermişti. Verilen önerge, AKP ve MHP oyları ile reddedilmişti.

Sosyal medyada tepkiler dile getiriliyor:

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0