AnasayfaHaber

Artvin: Sol Parti üyelerine “İstanbul Sözleşmesi bizim” pankartı gerekçesiyle gözaltı

Artvin: Sol Parti üyelerine “İstanbul Sözleşmesi bizim” pankartı gerekçesiyle gözaltı

Sol Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede ve beraberindeki 4 kişi, "İstanbul Sözleşmesi Bizim" y

Halkevleri’nin Şişli Etfal Hastanesi önündeki “Aşıda patent kaldırılsın” eylemine polis saldırısı
Kadınların isyanı polis barikatını yıktı geçti: “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
Şişli Etfal Dayanışması: “Etfal yapılsın, yerinde kalsın”

Sol Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede ve beraberindeki 4 kişi, “İstanbul Sözleşmesi Bizim” yazılı pankart gerekçesiyle parti binasına gelen polisiler tarafından gözaltına alındı. Dede, gözaltına alınırken darp edildiklerini söyledi

Artvin: Sol Parti üyelerine “İstanbul Sözleşmesi bizim” pankartı gerekçesiyle gözaltı

Artvin’de SOL Parti’nin “İstanbul Sözleşmesi Bizim” pankartları gerekçe gösterilerek il ve ilçe başkanlarının gözaltına alınmasının ardından polisler bu kez de pankartı indirmek için Artvin il binasına gitti.

Sol Parti, Artvin’de ilk olarak Hopa İlçe Örgütü’ne İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı pankart asmış, polis pankartı gece kaldırmıştı. Ardından Borçka İlçe Örgütü ve Artvin İl Örgütü’nde aynı pankartlar asılmış, partinin yöneticileri gözaltına alınıp ifadeleri ardından serbest bırakılmıştı.

Binalarındaki İstanbul Sözleşmesi pankartlarını kaldırmayan Sol Parti hakkında, bugün savcılık tarafından arama ve pankarta el koyma kararı verildi.

Sol Parti Artvin İl Örgütü, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Artvin Emniyet Müdürlüğü, savcılık kararı ile il binamızda arama yapmak ve pankarta el koymak istiyor” dedi.

BirGün’ün haberine göre SOL Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede, polisin partiye girmek için çilingir çağırdığını söyledi.

İl başkanı Sercan Dede ve 4 arkadaşı gözaltında

Sol Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede, polisin parti binasına gelmesinden kısa süre sonra gözaltına alındı. Dede, 4 arkadaşıyla birlikte gözaltına alındığı sırada darp edildiğini kaydetti.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0