AnasayfaHaber

Arhavi ve Fındıklı sel altında: “Doğayla oynamayacaksınız!”

Arhavi ve Fındıklı sel altında: “Doğayla oynamayacaksınız!”

Rize ve Artvin bölgesinde dün geceden itibaren başlayan sağanak yağış bu sabah itibariyle sel

16. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor: “Hangi Kadraja Sığar”
Suruç Katliamı’nın 6. yılında 33 düş yolcusu için il il eylem programları
Hürriyet talimatı Erdoğan’dan aldı: “Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4’ü CHP üyesi”

Rize ve Artvin bölgesinde dün geceden itibaren başlayan sağanak yağış bu sabah itibariyle sel ve taşkınlara neden oldu. Bir yurttaş çektiği videoda HES’lere tepki gösterirken “HES patladı, böyle oldu. Doğayla oynamayacaksın! Parayla sattılar dereleri. HES işte gördünüz mü HES’i? Kaldık burada mahsur, nereye gideyim” dedi

Arhavi ve Fındıklı sel altında: “Doğayla oynamayacaksınız!”

Dün geceden beri etkili olan yağışlardan kaynaklı Artvin Arhavi ve Rize’nin Fındıklı ilçelerinde sel ve taşkınlar meydana geldi. Kavak deresi taştı mahalle ve sokaklar su altında kaldı.

Sel ve taşkınlardan en çok etkilenen ilçe Arhavi oldu. Arhavi’de Kavak deresi taştı. Derenin taşması sonucu birçok mahalle sular altında kalırken işyerleri ve zemin katta bulunan evler de zarar gördü. Birçok yurttaş suda mahsur kaldı.

Öte yandan bölgede biraz da olsa yağmur hafiflemiş durumda. Ancak tehlike devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD),  ekiplerinin kurtarma çalışmaları sürüyor.

Şu ana kadar herhangi bir ölüm veya kayıp bilgisi yok.

“HES patladı, böyle oldu”

Birçok yurttaş sosyal medyadan duruma tepki göstererek bölgede yapılan hidroelektrik santrallerin (HES), sele neden olduğunu belirtti. Bir yurttaş da çektiği video da şu ifadeleri kullandı: “HES patladı, böyle oldu. Doğayla oynamayacaksın! Parayla sattılar dereleri. HES işte gördünüz mü HES’i? Kaldık burada mahsur, nereye gideyim.”

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0