AnasayfaHaber

Antalya Gençlik Dayanışması On’ları andı: “Tohumdu düştü toprağa, bin Mahirler yeşerecek”

Antalya Gençlik Dayanışması On’ları andı: “Tohumdu düştü toprağa, bin Mahirler yeşerecek”

Kızıldere Direnişi'nde ölümsüzleşen On'lar Antalya'da pankart ve sloganlarla anıldı. Antalya Gençlik Dayanışması'nın çağrısıyl

EnerjiSA işçileri sefalet zammına karşı sarı sendika TES İŞ önünde
İstanbul 1 Mayıs Platformu: “Direnişin sesi sınırlandırılamaz, 1 Mayıs ‘temsili’ kutlanamaz”
Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan hakkında Ulaş Bardakçı ve Deniz Gezmiş’i andığı için hapis istemi

Kızıldere Direnişi’nde ölümsüzleşen On’lar Antalya’da pankart ve sloganlarla anıldı. Antalya Gençlik Dayanışması’nın çağrısıyla Attalos Meydanı’nda toplananlar ellerinde “Tohumdu düştü toprağa, bin Mahirler yeşerdi, yeşerecek” yazılı pankart taşıdı. Polis eylem alanına gelmek isteyen gençlere GBT yaparak “THKP-C propagandası” yapmaktan tutanak tuttu

Kızıldere Direnişi’nde ölümsüzleşen On’lar Antalya’da pankart ve sloganlarla anıldı. Antalya Gençlik Dayanışması’nın çağrısıyla Attalos Meydanı’nda toplananlar ellerinde “Tohumdu düştü toprağa, bin Mahirler yeşerdi, yeşerecek” yazılı pankart taşıdı. Polis eylem alanına gelmek isteyen gençlere GBT yaptı. Dövizleri gerekçe gösteren polis, gençler hakkında “THKP-C propagandası” yapmaktan tutanak tuttu.

“Biz, doğru gördüğümüz bu yolda sonuna kadar yürüyeceğiz”

Antalya Gençlik Dayanışması’nın yaptığı basın açıklaması ise şöyle:

Mahir Çayan ve yoldaşlarının, özgürlüğün, eşitliğin ve kardeşliğin Türkiye’sini kurmak için çıktıkları yoldakatledilmelerinin üzerinden 49 yıl geçti.

12 Mart cuntacılarının, onların ölümlerinin ardından seslerinin kesileceği yanılgısına düşmesine karşı, Mahir ve 9 yoldaşının cesaret ve inancı, Türkiye devrimci gençliğinin pratiğini, mücadelemizi dahada derinleştirdi.

Evet, onlar öldüler, onlar öldürüldüler, ama yenilmediler!

Kızıldere bir yenilgi değildir. Mahirlerin mücadele bilincinin önce binlere, sonra yüzbinlere sirayet ettiği devrimci yükselişin başlangıcıdır. Kızıldere, 68 kuşağının üniversitelerden taşarak emekçi halkın sesiyle birleştiği, devrim şiarının yoksul mahallelerden, gecekondulardan, Anadolu’nun ovalarına, köylerineulaştığı gecedir. Aradan geçen 49 yılda olduğu gibi bundan sonrada önderlerin sesini hayatın her alanına taşıyacağız.

12 Mart cuntası, 12 Eylülü ve onun bugün ki temsilcisi AKP/ Saray rejimini yaratmıştır.

AKP/ Saray rejimi, 2021 Türkiye’sinde, başta üniversite gençliği olmak üzere toplumun tüm kesimlerine gerici-faşist saldırılarını artırarak sürdüremeye devam ediyor.

Bu saldırılar 49 sene öncesindeki gibi aynı kin ve sınıf düşmanlığıyla, baskıcı, dayatmacı, Şövenist nitelikleri taşıyor. Sarayın halkları korkuya boğmak amacıyla sindirme odaklı saldırısına karşı bizler, Kızıldere’nin ışığında inatla, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Bugün geldiğimiz nokta ne olursa olsun, eşit, özgür bir dünya inancıyla kavgayı sürdüreceğiz!

Ve bizler o gecenin yüreğimizde bıraktığı kavganın bilinciyle, Mahir’in sözleriyle haykırıyoruz;

“Varsın bütün oklar üstümüze yağsın. Biz, doğru gördüğümüz bu yolda sonuna kadar yürüyeceğiz”

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0