AnasayfaHaber

Ankara’da Nadas ve Dublin isimli mekanların sahibi Kurtuluş İbiş ifşa edildi

Ankara’da Nadas ve Dublin isimli mekanların sahibi Kurtuluş İbiş ifşa edildi

Ankara'da kadınlar mekan sahibi Kurtuluş İbiş'in eski çalışanı ve eski sevgili olan bir kadına

Pınar Gültekin davasında sanık Cemal Metin Avcı’nın ailesi de cinayete yardım suçundan yargılanıyor
Kadıköy’de İstanbul 1 Mayıs Platformu’na polis saldırısı: 41 kişi gözaltına alındı
Erdoğan Kuzey Kıbrıs’ta müjdesini açıkladı: “Külliye, parlamento binası ve millet bahçesi inşa edilecek”

Ankara’da kadınlar mekan sahibi Kurtuluş İbiş’in eski çalışanı ve eski sevgili olan bir kadına fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığını ifşa etti. Kadınlar “Yaşamak istiyoruz; özgür ve korkusuz” dedi

Ankara’da Nadas ve Dublin isimli mekanların sahibi Kurtuluş İbiş ifşa edildi

Ankara’da kadınlar yazılı bir açıklama yayımlayarak Kızılay ve Tunalı’da Nadas ve Dublin isimli mekanların sahibi olan Kurtuluş İbiş’i teşhir etti. Eski çalışanı ve eski sevgilisi olan bir kadına fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığını ifşa eden kadınlar açıklamalarını “Yaşamak istiyoruz; özgür ve korkusuz!” diyerek bitirdi. Kadınlar yaptıkları yazılı açıklamada şunları söyledi:

Ankara’da Kızılay ve Tunalı’da Nadas ve Dublin isimli mekanların sahibi olan KURTULUŞ İBİŞ eski çalışanı ve eski sevgilisi olan bir kadına fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamıştır.

Kendisi, konumunu kötüye kullanarak baskı ve manipülasyonlarla uyguladığı şiddeti sürdürmüştür. Kurtuluş İbiş hakkında hayatta kalan kadın hukuki süreci başlatmış; uzaklaştırma ve tedbir kararları alınmıştır. Bizler kadın örgütleri olarak bu davayı sahiplenmekte ve Ankara’da mekanlarda yaşanan ve ilk olmayan bu erkek şiddetine karşı ortak bir mücadele geliştirmenin yollarını aramaktayız.

Geceleri, mekanları, sokakları terk etmiyoruz. Yasakların giderek sosyal hayatlarımızın daralmasına sebep olduğu, bar ve kafe emekçilerinin yaşanan kapatmalarda işsizlik ve çaresizlik nedeniyle ses çıkarmakta daha da zorlandığı bu dönemde en güçlü sesimizle haykırıyoruz: güvenli kentler istiyoruz! Haklarıma hayatlarımıza saldırılan böyle bir süreçte dayanışmamızın gücü ile kentleri kadınlar için güvenli hale getireceğimizi, kadın adaletini yürürlüğe sokacağımızı, İstanbul Sözleşmesi’nin gücünü fiili olarak uygulayacağımızı ilan ediyoruz.

Kadınlar olarak şartlarımız var. Yaşamak istiyoruz; özgür ve korkusuz!

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0