AnasayfaHaber

“Alo Fatih” hattı şimdi de MHP için devrede: Habertürk Ankara temsilcisi işten çıkarıldı, yayın yönetmeni istifa etti

“Alo Fatih” hattı şimdi de MHP için devrede: Habertürk Ankara temsilcisi işten çıkarıldı, yayın yönetmeni istifa etti

MHP'nin hedef alması sonrası Haber Türk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in işine son verildiğ

Galataport işçilerinin talepleri reddedildi: “Hukuksuzluk son bulana kadar direnişimize devam edeceğiz”
Suruç Katliamı’nın 6. yılında 33 düş yolcusu için il il eylem programları
“Ekmeğimizi ve geleceğimizi çalanlar göçmenler değil patronlar, ABD emperyalizmi ve işbirlikçi AKP iktidarıdır”

MHP’nin hedef alması sonrası Haber Türk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in işine son verildiği ve bu gelişmenin ardından kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz’un istifa ett. DİSK/Basın-İş konuya ilişkin açıklamasında “‘Alo Fatih’ hattı yine devrede” dedi

“Alo Fatih” hattı şimdi de MHP için devrede: Habertürk Ankara temsilcisi işten çıkarıldı, yayın yönetmeni istifa etti

Bahçeli’nin açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa teklifinin konuşulduğu Habertürk’teki programın sunucusu Ebru Baki’nin MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter tarafından hedef alınmasının ardından, kanalın Ankara temsilcisi Bülent Aydemir görevden alındı. Aydemir’in görevden alınmasının ardından Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz da istifa etti.

“Alo Fatih” hattı yine devrede

MHP’nin gazetecilere yönelik baskı, tehdit ve açık hedef göstermelerinin devam ettiğini belirten DİSK/Basın-İş konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

DİSK/Basın-İş, Erdoğan’ın Habertürk Yönetim Kurulu üyesi Fatih Saraç’ı arayarak sansür taleplerini ilettiği ses kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından kavramlaşan “Alo Fatih hattı”nın hala devrede olduğunu belirtti.

DİSK/Basın-İş’den yapılan açıklama şu şekilde:

AKP’nin basın özgürlüğü karnesi işsiz bırakma, açlıkla terbiye etme, kapatma, engelleme, sansür, dava, hapis, gözaltı ile dolup taşarken, sermaye grubu medyanın payına da zaman zaman reklam ambargosu, uçağa almama, “Alo Fatih” gibi yöntemler düştü.

Geçtiğimiz günlerde MHP lideri Devlet Bahçeli Habertürk TV’yi ve gazetecileri hedef gösterdi. Ardından harekete geçen parti kadroları gazetecileri itibarsızlaştırma operasyonu ve tehditlere başladı. Yaşananların ardından Ciner Grubu Habertürk Televizyonu Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’i görevden aldı. Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz istifa etti ya da istifa etmek zorunda bırakıldı. Bahçeli tarafından hedef gösterilen Ebru Baki ise hakkında verilecek kararı bekliyor.

Sloganı ‘Gücü Özgürlüğünde’ olan Habertürk’ün “özgürlüğü” yine “Alo Fatih” duvarına çarptı. Bu sefer telefonun bir ucunda MHP lideri Devlet Bahçeli var. İktidarın küçük ortağı AKP çizgisinde medyayı tehdit geleneğini sürdürüyor.

İstiyorlar ki kimse eleştirmesin, kimse konuşmasın hatta kimse düşünmesin. Sadece onlar ne diyorsa ona inansınlar. Oysa söylediklerine kendileri de inanmıyorlar.

Bülent Aydemir’in gazeteciliğe sahip çıkan konuşmasının ardından görevinden alınması kurumun sorumluluğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Aydemir’in MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in özür dilemesi çağrısına DİSK Basın-İş olarak katılıyor, basına yönelik her türlü tehdidi reddediyoruz.

Baskı ve tehditlere karşı gazetecilerin/gazeteciliğin tarafındayız!

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0