AnasayfaHaber

Alkollü içki satışı da, tekel bayiilere polis baskısı da sürüyor

Alkollü içki satışı da, tekel bayiilere polis baskısı da sürüyor

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı, Özgür Aybaş alkol yasağının kaldırıldığını Twitter üz

İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula Kampanya Grubu, İstanbul’u “Sözleşmeden vazgeçmiyoruz” pankartlarıyla donattı
SES, TTB ve Dev Sağlık İş’ten İstanbul Sözleşmesi açıklaması: “Hem COVID-19’a hem de kadına yönelik şiddetle mücadele ediyoruz”
Koronavirüs risk haritası güncellendi: “Ramazanda lokantalar kapanacak, haftasonu yasakları geri gelecek”

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı, Özgür Aybaş alkol yasağının kaldırıldığını Twitter üzerinden duyurdu. Aybaş’ın yaptığı açıklamaya göre, yasak kalktı fakat küçük esnaf tekellere fiili baskı bazı yerlerde devam ediyor

Alkollü içki satışı da, tekel bayiilere polis baskısı da sürüyor

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan “tam kapanma” şartlarını içeren genelgenin ardından alkol satışının yasaklandığına dair resmi bir madde bulunmamasına rağmen, Valilik Hıfzısıhha Kurulları fiili bir şekilde “alkol satışının yapılmayacağını” duyurarak tekel ve zincir marketlere bu yasağı beyan etti.

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı, Özgür Aybaş alkol yasağının kaldırıldığını Twitter üzerinden bugün (30 Nisan) sabah saatlerinde duyurdu. Alkol yasağının kalktığını söyleyen Aybaş “Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken dün satış yapacağız açıklamasında bulundu. O binlerce esnafın başkanı, konuşmaya istinaden yasak yoktur” dedi.

Tekel bayiilere polis baskısı sürüyor

Öte yandan Ramazan ayı ve yasak gerekçe gösterilerek tekel bayiilere baskı yapıldığı gelen bilgiler arasında. Aybaş’a göre ise baskı büyük zincir marketlere değil, küçük esnafa yapılıyor.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0