AnasayfaHaber

“Adalet” arayışı sürerken Ferit Şenyaşar ifadeye çağrıldı

“Adalet” arayışı sürerken Ferit Şenyaşar ifadeye çağrıldı

Urfa Adliyesi önünde annesi Emine Şenyaşar ile birlikte "Adalet” nöbetini sürdüren Ferit Şenya

Lice’de abluka devam ediyor: İşkence, ekonomik ve psikolojik baskı…
Şişli Etfal’in yerinde yapılandırılması için mücadele sürüyor: 21 bin imza toplandı
İHD 35 yaşında: İnsan hakları, demokrasi ve barış mücadelesinde ısrarlıyız

Urfa Adliyesi önünde annesi Emine Şenyaşar ile birlikte “Adalet” nöbetini sürdüren Ferit Şenyaşar, AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın kardeşinin şikayeti üzerine hakkında açılan soruşturma kapsamında ifadeye çağrıldı

“Adalet” arayışı sürerken Ferit Şenyaşar ifadeye çağrıldı

Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 genel seçimleri öncesi AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırıları sonucu eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattıkları oturma eylemi 21’inci gününde sürüyor. Saldırılardan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın kardeşi Süleyman Yıldız’ın şikayeti üzerine açılan soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce ifadeye çağrıldı. Şenyaşar, ifade için gittiği emniyette suçlamayla ilgili bilgi alamadı.

“Adalet mücadelemiz devam ediyor”

Ailenin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda ise şu ifadelere yer verildi: “Ağlayan ve ağıt yakan annenin sesi, gülen ve iftira atan zalimin sesini her zaman bastırır. Fotomontajlı fotoğraflarla cumhurbaşkanını yanıltabilirsin ama Türkiye halkını asla kandıramazsınız. Adalet mücadelemiz 21’inci gününde emniyette devam ediyor.”

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0