AnasayfaHaber

“20 gündür hastanede boş yatak bekliyorum” diyerek Koca’ya seslenen yurttaş hayatını kaybetti

“20 gündür hastanede boş yatak bekliyorum” diyerek Koca’ya seslenen yurttaş hayatını kaybetti

Aslı Özkısırlar, bir süredir hastanede yer bulamadığı için tedavi olamıyordu. Twitter'dan Sağl

Basın ve ifade özgürlüğünü yok etme girişimi: Emniyet’in “delil karartma genelgesi” Anayasa’ya ve uluslararası sözleşmelere aykırı
Kuzey Ormanları Araştırma Derneği’nden üç aylık izleme raporu: 331 adet izlemede 230 ayrı tehdit, tahrip ve savunma…
Hattat Holding’den termik santrale karşı çıkan belediye başkanına 1 milyon TL’lik dava

Aslı Özkısırlar, bir süredir hastanede yer bulamadığı için tedavi olamıyordu. Twitter’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çok kez seslenen Özkısırlar, hayatını kaybetti

“20 gündür hastanede boş yatak bekliyorum” diyerek Koca’ya seslenen yurttaş hayatını kaybetti

Aslı Tezgah Lobisi” kullanıcı adlı sosyal medya hesabından, 24 Mart’ta paylaşımda bulunan Aslı Özkısırlar, “Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım” ifadesi ile tepki göstermişti.

30 Mart tarihinde ise,”20 gündür hastanede boş yatak bekliyorum ben. Yeter düşün bu milletin yakasından yeter..” paylaşımında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da etiketleyerek tepkisine devam etmişti.

Özkısırlar bu paylaşınlarının ardından AK troller tarafından söylediklerinin yalan olduğu belirtilerek hedef alınmıştı.

Özkısırlar’ın süreci ile ilgili son mesajı 31 Mart tarihinde oldu. Özkısırlar, “Araya 4747473829 kişiyi sokup hastanede yatak ayarlamaya çalıştık. Sabah başhekim yardımcısı çağırdı. Lütfen şans dua ne varsa gönderin..” diye yazdı.

Aslı Özkısırlar’ın bugün (2 Nisan) çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybettiği öğrenildi. Vefatının ardından sosyal medyada #AslıÖlmediÖldürüldü etiketi ile çok sayıda paylaşım yapılarak duruma tepki gösterildi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0